Dovoljno je da bacite letimičan pogled na unutrašnjost Foam kuće da se u vama probude ona tanana pufnasta osećanja koja mešaju nostalgiju, uzbuđenje i dečje oduševljenje.
Radi se o australijskoj kući za odmor za čiju je renovaciju bila zadužena dizajnerka, Amelda Wilde. Nekada prazan dom iz osamdesetih sada je funky kuća u kojoj ne postoji niti jedna bela površina. To je dizajn kakav volimo! Amelda je imala tu sreću da je sarađivala sa klijentima koji su bili spremni da sa njom zaigraju odvažnu dizajnersku igru, budući da se takođe radi o kreativcima koji razumeju njen jezik. Vlasnici kuće, Briony Delves i Graham Paull, zajedno vode tekstilni brend Society of Wanderers i Sunday Sailor, kompaniju za arhitektonski smeštaj i već su sarađivali sa dizajnerkom na sličnom projektu.
Dogovorili su se da kuća zadrži suptilne nagoveštaje prošlosti, što su postigli izloženim gredama, kuhinjom u retro stilu i trpezarijom koja zauzima centralno mesto u domu. Dnevni boravak je prostran i udoban sa toplim bojama i konstrastnim teksturama, travnati vrt je uredno ušuškan u zadnjem delu kuće, a za deo razonode tu je sto za bilijar kao i velika otvorena vatra koja poziva na maštanje. Svaki detalj – od stone lampe od trske, preko neodoljivog teraco stola, do lanenih zavesa i otkačenih jastučnica – daje dozu svedene ekstravagancije u ovaj prostor.
Ko bi rekao da blend tapiserija, mermera, drveta i tapeta može da izgleda taaako dobro? A tek mix & match izbor pločica! U kuhinji dominira ružičasta boja, dok su u kupatilu ukomponovane bakarne i bordo pločice sa teraco obloženim podom. Obrazloženje dizajnerke za korišćenje dve slične nijanse u istom tušu? „Obe su bila previše neverovatna da se ne koriste.“ Ne možemo da se ne složimo. Da je ovaj enterijer pesma, verovatno bi svirao „California Dreamin'“ sa zvukom pojačanim toliko da nikome ne smeta, ali da je nemoguće ne čuti tu melodiju, baš kao što je nemoguće ostati ravnodušan na ovaj enterijer.
Kuća je renovirana po principu da svaki deo odmora treba da bude zabavan (itekako!), a kako dizajnerka objašnjava: „Sve staro je ponovo novo, ali sa savremenijim prevodom.“ Nema sumnje da je to dobitna kombinacija.