
U ovom stanu bi i Wes Anderson poželeo da živi!
Ako bismo morali da biramo samo jednu reč kako bismo opisali ovaj prostor, sasvim sigurno je da je „otkačeno“ među prvim asocijacijama. Posle toga javljaju se reči kao što su: promišljeno, neobično, veselo, razigrano... U svakom slučaju radi se o enterijeru koji je drugačiji i pleni svojim radosnim karakterom. Radi se o stanu u Bangkoku influenserke Sarin Vongkusolkit.





Ona se tokom 2020. preselila u ovaj stan iz roditeljske kuće i to u trenutku kada je čitav svet ušao u lock down fazu. Kako je počela da se bavi renoviranjem i opremanjem, tako je napravila i promenu u karijeri napusitila je posao u finansijama kako bi osnovala House of Hues online radnju koja nudi kurirani izbor nameštaja i detalja za dom lokalnih i internacionalnih brendova.
Sarin obožava odvažne igre bojama i printovima i inicijalno je inspiraciju za uređenje doma pronašla u svom garderoberu gde se nalaze komadi kao što su cvetna Stine Goya haljina, prugasta Rejina Pyo suknja i Rowen Rose setovi. Njen modni stil je skoro nemoguće definisati, radi se o eklektičnom miksu, ali u pastelnim tonovima. Kada je krenula u misiju dizajniranja stana prijatelji su je upozorili da „smanji doživljaj“ sa bojama. Pošto se uselila kaže kako joj je drago što je ignorisala njihove savete i odlučila se da beskompromisno ide ka onome što joj se dopada. Tu je miks svega: fotelja koja kao da je stvorena za plažu nalazi se pored metalnog štendera i začudo ta kombinacija izgleda dobro.



Ceo projekat radila je u saradnji sa dizajnerom Charifom Lonom i njegovim timom iz studija Act of Kindness, oni su joj pomogli da sve izvede po meri. Takođe, vodili su računa da se izgleda estetski dobro, ali da ima i jasnu funkciju. Svaka soba u trosobnom stanu ima sopstvenu paletu. Čak i deo koji je uređen u open space konceptu ima tri različite kolorne zone. U dnevnom boravku dominira velika narandžasta Saba Italia sofa, koju „smiruju“ fotelje u boji senfa, zavese u boji patlidžana i tepih na zeleno-bele kvadratiće.
Kuhinja je uređena „najminimalnije“ barem po Sarinim kriterijuma, tu su mint zidovi i Martin Hoontrakul Industrial Design lusteri od bakra koji naglašavaju kuhinjsko ostrvo. Koje je malo remek-delo za sebe, u potpunosti je obloženo reljefnim belim pločicama, koje su ređane u nekoliko smerova kako bi se dodatno naglasila tekstura. Gostinjska soba predstavlja omaž režiseru Wesu Andersonu, tu su lukovi kako bi gosti imali utisak da su u vozu. Vrata od ormara izgledaju kao niz poštanskih ormarića u kobalt plavoj boji (direktna inspiracija je pronađena u filmu „The Grand Budapest Hotel“). Najmanja prostorija u stanu je walk-in orman, koji je nadahnut izgledom Marni prodavnica i radom dizajnerke Indije Mahdavi.





Ovaj stan je radosna riznica najrazličitijih uticaja koji su tako dobro uklopljeni. Sarin uživa od kad se preselila, a najčudnije od svega jeste činjenica da od kad je počela da šeruje slike iz svog stana konstantno dobija upite od drugih influensera da li mogu da se slikaju u tom prostoru. I sami bismo voleli da posetimo tu zemlju čuda.
Povezani članci
Buro 24/7 Izbor