Svako leto donosi neku dozu sjaja, bilo da je to u obliku osunčanog tena, highlightera na jagodicama ili svetlucavih senki koje reflektuju sunce. Ali ove sezone, trend koji se vraća iz Y2K prošlosti neodoljivo podseća na tinejdž zabave iz 2003. godine: body glitter.
I dok TikTok, festivali i celeb lookovi pokušavaju da nas ubede da je vreme da zasijamo doslovno od glave do pete – mi kažemo: NE, hvala.

Da li je sjaj stvarno sjajan?
U teoriji, ideja da celo telo svetluca na letnjem suncu zvuči zabavno, glamurozno, pa čak i romantično. Međutim, u praksi stvari brzo postaju… lepljive. Doslovno.
Body glitter proizvodi ostavljaju trag svuda, po odeći, stanu, torbama i naravno, po drugim ljudima. Uz to, često sadrže mikroplastiku koja je iritantna za kožu.

Znoj + sjaj = noćna mora
Letnje temperature i vlaga već predstavljaju izazov za održavanje makeup-a na licu. Zamislite sada telo prekriveno lepljivim šljokicama koje se tope na suncu i uvlače u pore. Umesto “glow goddess”, rezultat često bude “disco loptica u raspadu”. A tu je i nezaobilazna činjenica: čišćenje glittera traje duže nego letnji flert. Jednom kada uđe u peškir, tuš kabinu ili krevet, ne izlazi danima.


Nije sve što sija
Da, body glitter izgleda sjajno na fotkama. Uz pravi filter i savršeno svetlo, koža deluje kao da ima zvezdani sjaj. Ali stvarni život nema beauty filter, a ni klima uređaj koji radi na plaži. Kada se srebrne čestice zalepe za znoj, kremu za sunčanje i pesak, rezultat je sve samo ne estetski.

Ima boljih načina da sijate
Ako vam je stalo do efekta blistavosti i želite da izgledate kao da vam je koža obasjana iznutra, radije se odlučite za kvalitetan suvi uljani sjaj – mada i oni imaju često slične tendencije, hidratantne losione sa bisernim odsjajem ili highlightere koji se nanose strateški na ramena, dekolte ili potkolenice.
Efekat može biti jednako glamurozan.
Body glitter može ostati tamo gde mu je i mesto, u fiokama srednjoškolskih žurki iz 2000-ih. Mi biramo sofisticirani glow, svežinu i praktičnost.
Foto: Pinterest