Da li znate kako da negujete kožu ako zimi idete na more?

    09.02.2022.
    RECOMMENDED

    https://buro247.rs/wp-content/uploads/2022/02/kozazimi_cover.jpg

    Dubai, Maldivi, Tajland, Kuba… Gde god da ste uspeli da pobegnete (a malo vam i zavidimo), povratak kući je neizbežan, a kod kuće su i hladno vreme, rokovi, obaveze i sastanci. Izlazak iz aviona je zato test ne samo za vašu moć prilagođavanja, već i za vašu kožu. Ali ne brinite, imamo nekoliko korisnih saveta koji vam mogu pomoći (bar sa kožom, za rokove na poslu ne garantujemo).


     

    Koliko su promene temperature zaista opasne za kožu

     

     

    U njima svakako nema ničeg dobrog ali ako živite u većem delu Evrope zimi, već se konstantno suočavate sa temperaturnim razlikama. Pad temperature za 10 ili više stepeni je stres za kožu. Ukoliko je napolju između 0 i 10 °C, a u prostorijama u kojima boravite je preko 20 °C, to je već ozbiljna razlika, što znači da koža zimi zahteva dodatnu pažnju bili na odmoru na nekoj tropskoj destinaciji ili ne.

    Kada se iz toplijih krajeva vratite kući, treba da budete nežni sa svojom kožom. Ne prelazite odmah na zimske kreme guste teksture, zato što lojne žlezde nastavljaju da rade kao da ste „na toplom“ još nekoliko dana, a u kombinaciji sa teškom teksturom kreme to može lako da dovede do zapušenih pora.

    Idealno bi bilo da pustite telo da se prvih nekoliko dana po povratku ponovo adaptira na novu (staru) klimu. Ovo je podjednako važno i za kožu, a u tome pozmažu proizvodi sa hijaluronskom kiselinom. Što se tiče kućne nege, neka vam prvi izbor budu proizvodi sa vitaminom C i retinolom, a profesionalcima se obratite za tretmane biorevitalizacije.

     


     

    Kako na kožu utiču promene vremenskih zona

     

     

    Da li je jet lag još opasniji po vašu kožu od temperaturnih razlika? Promene u klimi i vremenskoj zoni uz adaptaciju na drugu vodu i hranu stvaraju podložno tle za infekcije. Pored toga, velike razlike u vremenskim zonama, remete naš cikardijalni ritam, unutrašnji mehanizam zadužen za režim spavanja . Ipak, postoje pripreme koje vam mogu pomoći da ovaj proces ublažite. Melatonin, na primer, pomaže telu da se na takve promene adaptira i trebalo bi da ga uzimate tri dana pre puta i dva dana po povratku.

     

    Saznaj više:
    Povezani članci: