
Ako dobro nanesete korektor, lice vam deluje sveže, budno i blistavo; ali ako pogrešite, linije i bore se još više ističu na licu, a ten izgleda neujednačeno. Zato, važno je znati nekoliko trikova koji mogu pomoći da izvučete maksimum iz makeup proizvoda.
Korektori dolaze u raznim formulama: tečni, kremasti, u stiku, sa različitim završnicama i pokrivenošću. Postali su nezaobilazan deo svakodnevne rutine šminkanja. Danas postoji proizvod za svaki ton, podton i tip kože. Sve više brendova nudi širok spektar nijansi, što ga čini pristupačnijim svima.
Možete ga koristiti za prikrivanje podočnjaka, bubuljica, crvenila, pigmentacija, kao i za posvetljavanje određenih delova lica. Evo nekoliko trikova koji će unaprediti vašu makeup rutinu.

TRIKOVI KOJI MENJAJU NAČIN NA KOJI NANOSITE KOREKTOR
Kada želite da prikrijete problem na licu…
Kada prikrivate bubuljicu, važno je da je tretirate tako da ne utiče na ostatak šminke. Prvo nanesite gel ili kremu protiv upale, pa je ostavite da se upije minut-dva. Zatim nanesite bazu za senku. Gel štiti otvoreno mesto, a baza ga zatvara. Nakon toga možete naneti korektor i puder.
Kada želite da prikrijete tamne podočnjake…
Prvo, izaberite nijansu koja će neutralisati plave ili sive senke koje se mogu pojaviti ispod očiju. Za svetlu kožu to znači korektor koji je breskvastiji od vašeg prirodnog tena; za tamnu kožu, birajte proizvod s podtonovima terakote, kako biste neutralisali sivilo koje se može pojaviti ispod očiju.
Važno je izabrati nijansu koja neutralizuje senke, a ne onu koja u potpunosti odgovara vašem tenu, ako želite da rezultat izgleda što prirodnije. Nanesite malu količinu domalim prstom (pritiskanjem, ne tapkanjem) i koncentrišite boju na unutrašnje uglove očiju, gde su senke obično najtamnije.
Ali izbegavajte nanošenje preblizu trepavicama, jer to može učiniti oči natečenim. Nanesite mali polumesec unutar unutrašnjih uglova očiju. Ljudi često preskoče to područje, a može delovati veoma plavo i tamno. Zatim, nanesite veći polumesec na spoljnjim uglovima.
Za ostatak lica koristite nijansu koja je što bliži vašoj prirodnoj boji kože. Možda će vam biti potrebne dve nijanse, u zavisnosti od vašeg tena. Ako imate pigmentaciju ili oštećenja od sunca, vaša koža može biti tamnija na nekim mestima nego na drugim.

Kada ne želite da bude cakey…
Mešanje malo kreme za oči s korektorom je odličan trik – ne samo da kožu održava hidriranom, nego, kako se krema upija, to područje dobije besprekoran izgled.
Kada želite da korektor dugo traje…
Uvek setujte korektor s praškastim puderom. Ali mora biti jako fin, toliko fin da, kad ga puhnteš, lebdi u vazduhu. Ako odmah padne, verovatno je pretežak za područje oko očiju.
Nikada nemojte koristiti kompaktni (presovani) puder za fiksiranje: pretežak je i isušuje kožu, a sve što je teško i suvo prava je katastrofa za to nežno područje, jer je koža oko očiju toliko tanka da je gotovo prozirna.

Kada želite da koža diše…
Područje ispod očiju je tanko i suvo, pa koži na tom mestu treba hidratantni, kremasti korektor koji neće izgledati zgrudvano (cakey), dok masnija T-zona zahteva puderastu formulu koja će ostati na mestu tokom dana.
Fotografije: instagram ash_kholm; melissa.hurkman