Marko Savić je rođen u Beogradu, ali godinama unazad živi na Baliju. Na površini okeana pronašao je smisao, podijum za igru i svoje parče sreće. Marko živi kao digitalni nomad i svakog jutra ustaje sa misijom da postane jedno sa talasima. Potraga za mirom i tišinom navela ga je na Bali, a kako izgleda život na ostrvu i koji je njegov omiljeni kutak tamo napisao nam je u ovoj razglednici.
Kako izgleda nomadski život?
Digitalni nomadi imaju lokacijsku privilegiju. Rad online preko lap topa je realnost. Pored online business-a dobio sam surf sponzorstvo od malog koreanskog brenda, Vibes. Meni je to velika čast jer su izabrali baš mene. Random lika iz Srbije a ne nekog top surfera Australijanca.
Trenutno radim na velikom internacionalnom online projektu vezano za surf lifestyle. Pst Pst. Otom potom.
Za kraj, otkrij nam tvoj omiljeni kutak tamo.
Jimbaran Fish Market. Sveža riba i školjke na plaži. Priprema lokalna porodica sa Balija u svom malom restorančiću. Sveže, čisto i preukusno. Cena obroka za kilo ribe sa salatom I pirinčem je 5-7 eura. Da, da. Neverovatno. A pričam o klopi koja je top kvalitet.
Za kraj hteo bih poručim svima vama koji ovo čitate a želite za zaigrate na talasima da to i uradite. Surf nije težak. Niti je skup sport. Ako se razmišljate između bleje na Kopu ili Zlatišu par nedelja, predlažem da jedne godie promenite planove i te pare potrošite na Baliju. Nađite jeftinu kartu i priključite se surf kampu. Ne treba vam znanje perfektnog engleskog jezika. Upoznao sam Ruse i Francuze koji bukvalno pojma nemaju ni hello da kažu.
Moja preporuka za Bali je da kupite kartu, istražite po Google-u, ranac na leđa i u avanturu. Ako idete sami samcijati najbolje će te se provesti.