Karijeru je započeo na poziciji ilustratora za magazine i reklame, da bi nešto kasnije postao vodeći umetnik pokreta pop art-a 1960-ih godina. Istakao se u različitim formama umetnosti, uključujući performans, filmsku produkciju, video instalacije, spisateljstvo, a najviše će biti upamćen po tome što je kontroverzno povezao nepomirljivu mainstream estetiku sa likovnom umetnošću.
Estetika Andy Warhola je duboko povezana sa pokretom pop arta i karakteriše je upotreba svakodnevnih objekata i poznatih ličnosti kao osnovnih motiva umetničkog izraza.
Bio je fasciniran masovnom proizvodnjom i potrošačkom kulturom, pa je često koristio tehniku sitotiska kako bi stvarao svoje slike. Ova tehnika omogućila mu je da brzo reprodukuje svoje radove, što je naglašavalo ideju masovne proizvodnje i konzumerizma.
Warhol je često koristio portrete poznatih ličnosti kao što su Marilyn Monroe, Elvis Presley, Elizabeth Taylor i Prince kao svoje motive. Njegovi portreti postali su simboli pop kulture i istraživali su ideju slavnih ličnosti kao potrošačkih proizvoda.
Pored portreta slavnih ličnosti, Warhol je koristio i svakodnevne objekte kao motive, uključujući konzerviranu Campbell supu i Coca-Colu, stavljajući njihov logo u prvi plan. Ovi objekti postali su kultni simboli potrošačke kulture.
Često je koristio jarko šarene boje i šablone kako bi stvorio vizuelno atraktivne slike. Njegovi radovi su često bili jednostavni i stilizovani, sa naglaskom na vizuelnoj privlačnosti.
Pored slikarstva, Warhol se bavio i produkcijom filmova, fotografijom, grafikom i muzikom. Njegova raznovrsnost u eksperimentiranju s različitim medijima doprinela je raznolikosti njegovog umetničkog opusa.
Napisao je i biografsku knjigu pod naslovom „Od A do B i nazad“, osvrćući se na pojedine događje iz života na prilično duhovit način.
Warholova umetnost provocira promišljanje o konzumerizmu, slavi pop kulturu i izaziva tradicionalne norme umetničkog izraza. Osnovao je svet u kome masovna produkcija i umetnost koegzistiraju na savršen način.