
Nedelja mode u Parizu donosi priliku da zavirimo u narednu jesen – ali ona još daleko. Međutim, iz kolekcija koje smo gledali ovih dana uvek možemo da „pozajmimo“ ideje za odevne kombinacije koje ćemo nositi u narednim, prolećnim danima. Mi smo izdvojili 5 autift formula.
Uprkos tome što Nedelja mode u Parizu još uvek traje, već se iskristalisalo nekoliko modnih trendova koji imaju šansu da postanu masovni od septembra – na primer, videli smo mnogo krzna, kako na kaputima, tako i na aksesoarima. Ipak, kada je toplo vreme pred nama, teško je razmišljati toliko daleko, pa se vraćamo u sadašnji momenat.
Evo nekoliko kombinacija koje vam mogu dati ideje za stilizovanje odeće koju već imate.
INSPIRATIVNE KOMBINACIJE IZ PARIZA: TEGET I BRAON

Ovog proleća, braon će nastaviti da dominira radnjama, a u kombinaciji sa teget izgleda veoma sveže – što smo videli na Acne Studios reviji. Za prelazno razdoblje, kombinacija kožne suknje i pletenog prsluka daće autfitu zanimljivu igru tekstura.
FARMERKE I SVILENA BLUZA

Još jedan look sa Acne Studios revije koji odiše lakoćom. Kombinacija farmerki i svilene bluze je jedno od onih jednostavnih, a neverovatno chic rešenja kada ne znamo šta da obučemo. Uvek je zabavno eksperimentisati sa bojama džinsa.
BLEJZER-HALJINA I DUGE ČIZME

Korporativni stil vladaju sezonom, a na Stella McCartney reviji, kaput formalnog kroja se pretvara u haljinu i nosi sa dugim čizmama. Ovaj autfit može biti inspiracija da blejzer-haljine stilizujemo neočekivanim čizmama, što je idealno za večernje prilike.
KOŠULJA I KORSET

Dior revija donosi neočekivanu kombinaciju korseta i oversized košulje uz pantalone reljefne teksture. Spoj ženstvenog komada i muškog kroja čini autfit zanimljivim.
SPORT I ŽENSTVENOST
Cecilie Bahnsen je svoju novu kolekciju nazvala „tiha pobuna“ – između ostalog i protiv normi odevanja. Dizajnerka poziva da sportske jakne nosimo sa lepršavim suknjama. Uvek se možete igrati i prilikom izbora čarapa – odevanje pre svega treba da bude zabavno.
Fotografije: instagram acnestudios; stellamccartney;dior