Povezano
Ovogodišnje istorijsko i incidentno izdanje dodele Oskara proteklo je u znaku žena. Niz je prošle godine pokrenula Chloé Zhao sa nagradom za najbolji film „Nomadland“, a isti je ove godine nastavila Jane Champion nagradom za ostvarenje „The Power Of The Dog“. Chloé je prva žena iz Azije koja je osvojila tu nagradu i tek druga žena u istoriji, dok je Jane postala treća rediteljka u istoriji Oskara koja je ponela tu titulu. U svojoj kolekciji ova rediteljka sa Novog Zelanda već ima jednu statuu, koju je dobila za originalni scenario za „The Piano“. U svojoj višedecenijskoj karijeri, Jane je pravila filmove prema svojim pravilima i kotirala se kao jedan od najuspešnijih stvaralaca ove industrije. Ostavljamo vam sve naslove sa njenim potpisom, a vi samo napravite redosled gledanja.
Sweetie
1989.
Režiserkino debitantsko izdanje svojevrsnog porodičnog portreta je u najmanju ruku smelo i bizarno. Ako ste mislili da znate nešto o stvaralaštvu Jane Champion, ne znate ako niste pogledali ovo ostvarenje koje se zasniva na priči o životu introspektivne mlade žene koji preokreće njena neprilagođena sestra.
An Angel At My Table
1990
Režiserkin moderan, drugačiji i smeli pogled na vestern obezbedio joj je drugog po redu Oskara. Naime, dominantni rančer odgovara sa podrugljivom okrutnošću kada njegov brat dovede kući novu ženu i njenog sina, sve dok se ne dogodi nešto neočekivano.