Sve što ste hteli da znate o trajnom makeupu, a niste imali koga da pitate

    13.11.2020.
    RECOMMENDED

    https://buro247.rs/wp-content/uploads/2020/11/trajna-sminka-cover.gif

    Ona je jako popularna ali i izvor mnogih zabluda. O trajnom šminkanju većina ljudi ima neko mišljenje ali ono često nije zasnovano na znanju već idejama koje smo sami sebi zacrtali i zato smo u pomoć pozvali Sanju Grbić, talentovanu permanent makeup artisticu da nam pruži informacije iz prve ruke. Pročitajte najvažnije stvari.

    https://buro247.rs/wp-content/uploads/2020/11/1605267523383201-scaled.jpg

    Sanja Grbić

    Permanent Makeup Artist

    Studiranjem na odseku frekoslikarstvo moje ruke su naučile najnežnije poteze četkicom, i to je ono što me vodi u poslu kojim se sada bavim. Moj cilj je menjanje svesti doživljaja trajne šminke kao nečeg napadnog i agresivnog u razumevanje da nam ona služi za isticanje lepote kroz prirodan i neprimetan rezultat.

    Pristrasna sam i omiljeni klijenti su mi oni koji pričaju o svojim psima, a moj je uvek tu da dočeka sve posetioce našeg studija.

    Da li trajna šminka boli?

    Prag tolerancije na bol je drugačiji kod svake osobe pa će tako neko za vreme tretmana spavati, dok će drugi osećati određeni stepen neprijatnosti. Svakako, pre kao i tokom tretmana se koriste anestetici kako bi se klijent osećao prijatno.

    Takođe, različite regije našeg lica imaju drugačiji stepen osetljivosti pa je tako regija obrva najmanje osetljiva i tretman je potpuno bezbolan, dok su usne i kapci nesto osetljiviji.

    Izvođenje trajne šminke je daleko napredovalo u posednjih nekoliko godina – aparati, iglice i tehnika rada sada ovaj tretman čine u najvećem broju slučajeva potpuno bezbolnim.

    Da li se i kako boja trajne šminke menja?

    Boja trajne šminke ne bi trebalo da se menja kroz vreme.

    Klijenti su neretko u strahu jer se često mogu videti obrve koje su sive, zelene, crvene… Bitno je znati da je danas mala verovatnoća za tako nešto, pod uslovom da se koriste sertifikovani pigmenti. Boja vaše trajne šminke bi trebalo da kroz vreme postaje svetlija – u istom tonu.

    https://buro247.rs/wp-content/uploads/2020/11/1605268131359071.pnghttps://buro247.rs/wp-content/uploads/2020/11/1605268131232537.pnghttps://buro247.rs/wp-content/uploads/2020/11/1605268131270647.pnghttps://buro247.rs/wp-content/uploads/2020/11/1605268131320033.png

    reci nam nešto o Tetoviranju areole nakon mastektomije?

    Ovo je veoma delikatna regija za rad budući da su gotovo uvek prisutni i ožiljci i istanjena koža. Areola i bradavica se u najvećem broju slučajeva tretiraju kod žena koje su prošle kroz proces oporavka nakon kancera dojke i tada se na tom delu nalazi samo koža koja je uzeta sa drugog dela tela – leđa, butine… U tom slučaju pomoću 3d tehnike senčenja vraća se realističan izgled. Za ovu proceduru neophodno je da prođe minimum 6 meseci od poslednje hemioterapije. Većina mojih kolega, kao i ja, ovu proceduru izvodimo bez novčane naknade. U estetskom smislu, areolu tretiramo kada postoji vidljiv ožiljak nakon povećanja ili podizanja grudi. Tada se boja pigmenta uklapa sa postojećom kako bi se ožiljak neutralisao.

    Pomoću trajne šminke takođe se mogu tretirati ožiljci, vitiligo kao i alopecija što postaje sve popularnije kod muškog dela populacije.

    da li postoje Kontraindikacije za trajnu šminku?

    Postoje određena stanja kada nije dozvoljeno izvoditi tretman trajne šminke i to su:

    Trudnoća, dijabetes koji nije pod kontrolom lekara, hemofilija, kožne promene, hemioterapija, terapija Roakutanom.

    Takođe, ukoliko ste skloni stvaranju keloida ili hipertrofičnih ožiljaka, ovo nije tretman za Vas.

    Ono što svima savetujem jeste da ukoliko postoje nedoumice, nesigurnost i pitanja u vezi sa tretmanom, najbolje je doći na konsultaciju gde se sa klijentom dogovara o mogućnostima i opcijama, i gde se otprilike može videti kako bi izgledao krajnji rezultat. Takođe, verujem da je bitno da klijentu energetski odgovara artist koji radi tretman.

    Saznaj više:
    Povezani članci: