Cycling – termin koji se danas koristi za mnoge stvari – od aktivnosti na otvorenom do načina na koji negujemo kožu, sada je na TikToku (a gde drugo?) počeo da se upotrebljava i kad je kosa u pitanju. Metoda koja kruži društvenim mrežama odavno je poznata među frizerima i stilistima, ali sada su je otkrili i beauty influenseri. Šta ona podrazumeva?
Hair Cycling nije ništa drugo do redovno menjanje odnosno ROTIRANJE proizvoda za negu – od šampona do balzama, kako bi se optimizovalo zdravlje svih tipova kose. U pitanju je holistički pristup nege i način da kosa bude bujna, sjajna, seksi… A šta nam drugo preostaje nego da, ako već nismo, probamo?
Celebrity frizerka Cynthia Alvarez veruje u prednosti hair cycling metode i kaže sledeće: „Ciklus koji se sastoji od menjanja različitih proizvoda u vašoj rutini omogućava da se bavite različitim potrebama vaše kose, poput suvoće ili lomljenja do nege vlasišta i folikula.“
Hair Cycling – gde i kako početi?
Sunnie Brook, savetnica brenda Biolage, kaže da had je hair cycling u pitanju treba da procenite potrebe koja ima VAŠA kosa, te da uzmete u obzir spoljašnje faktore, da izaberete osnovne proizvode za negu (šampon i balzam), a onda da ih prilagođavate svojim potrebama, imajući na umu koliko intiman i promišljen može biti naš odnos sa kosom.
Iako hair cycling može delovati kao još jedan prolazni trend, u pitanju je jedinstveno putovanje za svakoga. Alvarez preporučuje da sebi prvo postavite nekoliko pitanja. Na primer – da li je vaše vlasište masno, a krajevi suvi. Ako je tako, vlasište treba da treritare tretmanom koji eksfolira i čisti ga od prljavštine i viška ulja.
Takođe, ne morate promeniti baš sve proizvode koje koristite. Neka šampon i regenerator budu konstanta u režimu nege, a tretman za vlasište rotirajte jednom nedeljno. Ako vam se to čini nepotrebnim, onda na svakih mesec dana ili – sezonski, jer kosa ima različite potrebe tokom leta i tokom zime. Probajte piling ako imate masno vlasište i hidratantni tretman ako je ono suvo i peruta se.
Fotografije: Instagram