Pretraga

Sinoć je održana dodela nagrada Emmy, evo ko je dobio najviše priznanja

Sinoć je održana dodela nagrada Emmy, evo ko je dobio najviše priznanja

Tekst: BURO.

Krenula je sezona filmskih i televizijskih dodela nagrada, a prva na redu je sinoć održana 74. po redu ceremonija za Emmy u Los Anđelesu u prostoru „Miscrosoft Theater“. Emmy nagrade su priznanja najboljim televizijskim ostvarenjima u ovoj godini, a sinoć su mnogi zasijali. Za najbolju dramu, nagradu je pokupio film „Succession“, a za najbolju komediju nagrada je pripala Apple TV seriji „Ted Lasso“. Zendaya je bila pobednica kategorije za glavnu glumicu u HBO dramskoj seriji „Euphoria“, dok je nagrada za najboljeg glavnog glumca pripala Lee Jung-jaeu za njegovu ulogu u seriji „Squid Game“. Zvezda večeri bio je film „The White Lotus“ koji je osvojio nagradu za najbolju limitiranu seriju, dok je Jennifer Coolidge ponela kući nagradu za najbolju sporednu glumicu u istom filmu. U nastavku teksta saznajte i sve druge dobitnike.

NAJBOLJA DRAMA

“Better Call Saul”

“Euphoria”

“Ozark”

“Severance”

“Squid Game”

“Stranger Things”

“Succession”(pobednik)

“Yellowjackets”

Sinoć je održana dodela nagrada Emmy, evo ko je dobio najviše priznanja (фото 1)
Sinoć je održana dodela nagrada Emmy, evo ko je dobio najviše priznanja (фото 2)

NAJBOLJA KOMEDIJA

“Abbott Elementary”

“Barry”

“Curb Your Enthusiasm”

“Hacks”

“The Marvelous Mrs. Maisel”

“Only Murders in the Building”

“Ted Lasso” (pobednik)

“What We Do in the Shadows”

NAJBOLJA LIMITIRANA SERIJA

“Dopesick”

“The Dropout”

“Inventing Anna”

“Pam & Tommy”

“The White Lotus”(pobednik)

Sinoć je održana dodela nagrada Emmy, evo ko je dobio najviše priznanja (фото 3)

NAJBOLJI GLAVNI GLUMAC U DRAMA SERIJI

Brian Cox, “Succession”

Lee Jung-jae, “Squid Game” (pobednik)

Bob Odenkirk, “Better Call Saul”

Adam Scott, “Severance”

Jeremy Strong, “Succession”

NAJBOLJA GLAVNA GLUMICA U DRAMA SERIJI

Jodie Comer, “Killing Eve”

Laura Linney, “Ozark”

Melanie Lynskey, “Yellowjackets”

Sandra Oh, “Killing Eve”

Reese Witherspoon, “The Morning Show”

Zendaya, “Euphoria” (pobednik)

Sinoć je održana dodela nagrada Emmy, evo ko je dobio najviše priznanja (фото 4)
Sinoć je održana dodela nagrada Emmy, evo ko je dobio najviše priznanja (фото 5)

NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC U DRAMA SERIJI

Nicholas Braun, “Succession”

Billy Crudup, “The Morning Show”

Kieran Culkin, “Succession”

Park Hae-soo, “Squid Game”

Matthew Macfadyen, “Succession” (pobednik)

John Turturro, “Severance”

Christopher Walken, “Severance”

Oh Yeong-su, “Squid Game”

NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA U DRAMA SERIJI

Patricia Arquette, “Severance”

Julia Garner, “Ozark” (pobednik)

Jung Ho-yeon, “Squid Game”

Christina Ricci, “Yellowjackets”

Rhea Seehorn, “Better Call Saul”

J. Smith-Cameron, “Succession”

Sarah Snook, “Succession”

Sydney Sweeney, “Euphoria”

NAJBOLJI GLUMAC U KOMEDIJI

Donald Glover, “Atlanta”

Bill Hader, “Barry”

Nicholas Hoult, “The Great”

Steve Martin, “Only Murders in the Building”

Martin Short, “Only Murders in the Building”

Jason Sudeikis, “Ted Lasso” (pobednik)

NAJBOLJA GLUMICA U KOMEDIJI

Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel”

Quinta Brunson, “Abbott Elementary”

Kaley Cuoco, “The Flight Attendant”

Elle Fanning, “The Great”

Issa Rae, “Insecure”

Jean Smart, “Hacks” (pobednik)

NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC U KOMEDIJI

Anthony Carrigan, “Barry”

Brett Goldstein, “Ted Lasso” (pobednik)

Toheeb Jimoh, “Ted Lasso”

Nick Mohammed, “Ted Lasso”

Tony Shalhoub, “The Marvelous Mrs. Maisel”

Tyler James Williams, “Abbott Elementary”

Henry Winkler, “Barry”

Bowen Yang, “Saturday Night Live”

NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA U KOMEDIJI

Alex Borstein, “The Marvelous Mrs. Maisel”

Hannah Einbinder, “Hacks”

Janelle James, “Abbott Elementary”

Kate McKinnon, “Saturday Night Live”

Sarah Niles, “Ted Lasso”

Sheryl Lee Ralph, “Abbott Elementary” (pobednik)

Juno Temple, “Ted Lasso”

Hannah Waddingham, “Ted Lasso”

NAJBOLJI GLUMAC U LIMITIRANOJ SERIJI ILI TV FILMU

Colin Firth, “The Staircase”

Andrew Garfield, “Under the Banner of Heaven”

Oscar Isaac, “Scenes from a Marriage”

Michael Keaton, “Dopesick” (pobednik)

Himesh Patel, “Station Eleven”

Sebastian Stan, “Pam & Tommy”

Sinoć je održana dodela nagrada Emmy, evo ko je dobio najviše priznanja (фото 6)

NAJBOLJA GLUMICA U LIMITIRANOJ SERIJI ILI TV FILMU

Toni Collette, “The Staircase”

Julia Garner, “Inventing Anna”

Lily James, “Pam & Tommy”

Sarah Paulson, “Impeachment: American Crime Story”

Margaret Qualley, “Maid”

Amanda Seyfried, “The Dropout” (pobednik)

Sinoć je održana dodela nagrada Emmy, evo ko je dobio najviše priznanja (фото 7)

NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC U LIMITIRANOJ SERIJI ILI TV FILMU

Murray Bartlett, “The White Lotus” (pobednik)

Jake Lacy, “The White Lotus”

Will Poulter, “Dopesick”

Seth Rogen, “Pam & Tommy”

Peter Sarsgaard, “Dopesick”

Michael Stuhlbarg, “Dopesick”

Steve Zahn, “The White Lotus”

NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA U LIMITIRANOJ SERIJI ILI TV FILMU

Connie Britton, “The White Lotus”

Jennifer Coolidge, “The White Lotus” (pobednik)

Alexandra Daddario, “The White Lotus”

Kaitlyn Dever, “Dopesick”

Natasha Rothwell, “The White Lotus”

Sydney Sweeney, “The White Lotus”

Mare Winningham, “Dopesick”

Sinoć je održana dodela nagrada Emmy, evo ko je dobio najviše priznanja (фото 8)

NAJBOLJA REALITY/TAKMIČARSKA SERIJA

“The Amazing Race”

“Top Chef”

“RuPaul’s Drag Race”

“Lizzo’s Watch Out for the Big Grrrls” (pobednik)

“The Voice”

“Nailed It!”

Povezani članci

Buro 24/7 Izbor