Ove nedelje već osećamo da se stvari ozbiljnije zahuktavaju i da je događanja sve više, a postaje sve teže odabrati najbitnije. Prošle smo još uvek svi bili malo sanjivi, trljali oči i protezali se u prazničnim pidžamama. Ove, grad radi punom parom. Nema više ni magle, nije ni preterano hladno i sve nas poziva na dobar provod ili sjajne izložbe i radionice. Plus, praznično raspoloženje još uvek nije prošlo pa ove nedelje slavimo još jednu Novu godinu!
Daniel je poznato ime DJ scene iako se ne nalazi predugo u toj ulozi. Pored toga što pušta sjajnu muziku, poznat je i po rezidencijama koje drži u Le Baron (Pariz i Njujork), Rex Club (Pariz), Badaboum (Pariz), Shelter (Šangaj). Osnovao je pariski klub Garage, bio muzički direktor kluba Silencio koji drži David Lynch, kurirao bine za Calvi na Rocks festivalu i nedavno pokrenuo Motordiscs, gde objavljuje muziku koju lično voli: Curses, Kasper Bjørke, Khidja, Massimiliano Pagliara, Sascha Funke. DJ, muzički kustos, muzički direktor… superčovek koga vredi slušati live.
Pitanje je da li smo više voleli knjigu „Zovi me svojim imenom“ ili film, će zauvek ostati nerešeno jer je sasvim sigurno da smo i jedno i drugo ne voleli nego obožavali!. Krajem oktobra je izašao nastavak knjige, pod imenom „Nađi me“, i već za dva meseca je stigao i prevod. Nova knjiga „Find Me“ po svemu zvuči kao sjajan nastavak „Call Me by Your Name“ – požudna, introspektivna i magična knjiga koja traži od čitaoca da joj se posveti i prepusti. I konačno od ove nedelje imamo opciju da je čitamo i na našem jeziku.
Naslov izložbe sugeriše na radoznalost kao umetničku pokretačku snagu za dalje istraživanje podsvesnog i samospoznaju, ali govori i o kolektivnom nesvesnom koje je skriveno. Radoznalost se u ovom kontekstu može porediti sa filozofijom, koja počiva na želji da otkrijemo ono što prevazilazi naše trenutno razumevanje sveta. Poput „Kunstkammera“ (prim. prev – kabinet čudesa) u kojem se vešto prepliću nauka i umetnost, drevno i moderno, realnost i fikcija, ova izložba vešto plovi između znanja i intuicije. Samostalnu izložbu Emilije Radojčić je kurirala Nikoleta Marković, a otvaranje je zakazano za večeras od 18h!
Od 1. januara ove godine zabranjena je upotreba plastičnih kesa. Super vest a pošto je veliko pitanje kakve su zapravo “bio-razgradive” kese kod nas, najsigurnija opcija je imati svoj ceger. Sledeće srede (29. januara) Zoom Art Room organizuje kreativnu radionicu oslikavanja pamučnih cegera što je super prilika i da napravite pauzu od svakodnevice, pustite mašti na volju i razvijete svoju kreativnu stranu, upoznate neke nove zanimljive ljude, i imate ceger kao niko drugi! Radionica traje 90 minuta a sve dodatne informacije možete pronaći ovde.
„Influenser“ je satirična komedija koja se kroz današnju trep-folk kulturu bavi pitanjem identiteta i uspeha. Njeni autori su studenti Fakulteta dramskih umetnosti i bave se pitanjima samoobmane, brzim i fiktivnim uspehom, i kreiranjem lažnih identiteta. Realan i zreo presek stanja, koji je će imati svoju premijeru Domu Omladine 29. januara.
Zapravo Kineska Nova godina, ali na vijetnamski način. Ove godine Vijetnamska i Kineska nova godina se podudaraju, a slavimo ulazak u godinu Pacova, koja će trajati do 11. februara 2021. godine. Pacov je prvi znak u ciklusu i označava nove početke, nove mogućnosti i potencijal za veliki uspeh, a kako je 2020. godina godina metalnog pacova, a metal je snažan i odlučan element koji inicira produktivnost, ova godina zaista ima potencijala. U to ime, u slavu uspeha, i novih godina i mogućnosti da sve još jednom započnete kako treba, pravac u Istok na zalogaje egzotike i miris novih početaka.
Izložbom “(O)pusti se” koja se otvara u petak 24. januara, galerija O3ONE otvara ciklus novih izložbi pod nazivom VECTORISE, koji je posvećen vektorskoj umetnosti. Tijana je nedavno podelila sa nama kako je izgledala njena 2019. godina kao i činjenicu da je tek ove godine rešila da crta više i predstavi javnosti sve što je radila. I svi smo i više nego srećni što jeste, a videti sve radove na jednom mestu će biti prava poslastica!
“Techno” možda i nije najpreciznija reč za njegovu muziku budući da zaista širi horizonte onoga što nam je poznato pod tim žanrom. Petar Dundov stvara inteligentnu elektronsku muziku koja “probija granice, pomera stopala i uvrće umove”. Hrvatski producent važi za jednog od najinspirativnijih, originalnijih i smelijih producenata elektronike koji je pobrao mnogo uspeha i pozitivnih komentara kako od publike tako i od eksperata u polju kao što su Sven Väth, Francois K, Laurent Garnier, Adam Beyer, Hernan Cattaneo, Brendan Moeller koji su jedni od većih Dundovih fanova.